Jesteś Tutaj
Strona Główna > Siatkówka > Zacięty bój ZAKSY z gigantami Trentino

Zacięty bój ZAKSY z gigantami Trentino

Wczorajszy mecz potwierdził opinię,  że drużyna z Kędzierzyna posiada spory potencjał.  Mimo porażki 3:1, podopieczni Daniela Castelaniego zaprezentowali bardzo dobrą postawę,  momentami dominując drużynę z Włoch.  Mimo problemów siatkarze z Trentino zachowywali więcej spokoju w końcówkach setów,  co pozwoliło im wygrać spotkanie w Kędzierzynie Koźlu.Poprzedni spotkanie było równie zacięte, mimo wyniku (3:0) siatkarze Castelaniego przegrywali tak naprawdę w końcówkach setów, kiedy to zarysowywała się przewaga Trentino. Zabrakło nam trochę odpowiedniej mentalności i sił – mówi przyjmujący Michał Ruciak. – Od początku sezonu mieliśmy okres bardzo dobrej gry. Porażka w Trento jakby troszkę podcięła skrzydła, pojechaliśmy do Bydgoszczy po ciężkich podróżach, co nie służy. Nie ma co jednak się usprawiedliwiać. Trzeba walczyć dalej i każdy z nas musi walczyć tak, by tych porażek było jak najmniej. We Włoszech graliśmy nieźle i przy odrobinie szczęścia w dwóch pierwszych setach można było coś ugrać i mecz mógłby się inaczej potoczyć. Pozostaje nam zrewanżować się na własnym parkiecie.Podobny przebieg miało wczorajsze spotkanie. Drużyna z Trentino pokazała dominację tylko w drugim secie, kiedy to bombardujący serwis siał spusztoszenie w szeregach ZAKSY. W pozostałych setach walka była bardzo wyrównana, a pod koniec trzeciego seta zobaczyliśmy nieczęsty widok – bezsilnych siatkarzy z Trento, którzy nie potrafili sobie poradzić ze wspaniale grającą drużyną Daniela Castelaniego. Czwarty set był bardzo wyrównany, pod koniec siatkarze Kędzierzyna doprowadzili do wyniku 23:22 dla ZAKSY, jednak ostatnie trzy punkty zdobyli siatkarze z Włoch i w efekcie po raz drugi pokonali drużynę z Polski.Mimo porażki, Kędzierzynianie pokazali się z bardzo dobrej strony. Na szczególnie wyróżnienie zasługuje postawa zmienników: Dominika Witczaka i Sergieja Kapelusa, którzy odznaczyli się bardzo dużą ilością skutecznych ataków. Chociaż siatkarze ZAKSY nie zapewniłą sobie jeszcze awansu z grupy, ich postawa w tym sezonie pozwala mieć nadzięję na pokonanie teoretycznie słabszych przeciwników takich jak: Tours VB (FRA) i Crvena Zvezda Belgrad (SRB).ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trentino Diatec 1:3(24:26, 15:25, 25:16, 23:25)Składy zespołów:ZAKSA: Kapelus (10), Rouzier (12), Zagumny (4), Gladyr (8), Ruciak (10), Możdżonek (9), Koziura oraz Witczak (14), Zapłacki (1), Pilarz i Fonteles (1)Trentino: Kazijski (9), Birarelli (9), Juantorena (18), Raphael (3), Djurić (7), Stokr (19), Bari oraz Colaci , Uczikow, Lanza i Burgsthaler