Jesteś Tutaj
Strona Główna > Tenis > Agnieszka Radwańska: „To był ciężki mecz”

Agnieszka Radwańska: „To był ciężki mecz”

W pierwszej rundzie Mutua Madrit Open, Agnieszka Radwańska wygrała z kanadyjską tenisistką Eugenie Bouchard 7:6 6:2.Mecz dla naszej tenisistki nie rozpoczął się dobrze. Jako pierwsza przegrała podanie, ale szybko odrobiła straty z nawiązką. Przy rezultacie 5:3, Agnieszka nie wykorzystała szansy i dopiero w tiebreaku wygrała z rywalką 7:3.-Nie wykorzystałam pierwszej szansy przy 5:3 dla mnie, ale ona uderzała piłki niewiarygodnie – chwaliła kanadyjską rywalkę trzecia rakieta świata. – Kluczowe znaczenie miał tie-break. Miałam w nim kilka dobrych uderzeń i wygrałam go, a to dało mi dużo pewności na drugiego seta – dodała.Również drugi set dla Radwańskiej nie był łatwy.-Każdy punkt miał znaczenie. Gemy były bardzo zacięte. W takich meczach bardzo ważne jest, by wygrać pierwszego seta, dlatego robiłam wszystko, żeby tak się stało – opowiadała krakowianka.Polka awansowała do drugiej rundy turnieju w Madrycie po raz piąty z rzędu. Mecz trwał godzinę i 32 minuty.Awansując do drugiej rundy, polska tenisistka zmierzy się z Swietłaną Kuzniecową, która pokonała w swoim meczu Alize Cornet 6:3 4:6 6:1. Bilans Radwańskiej z rosyjską tenisistką nie jest najlepszy, bowiem w ostatnich 6 spotkaniach, ani raz nie wygrała, odnosząc 6 porażek.~luft