Jesteś Tutaj
Strona Główna > Ogólne > Nie wychodź z formy!

Nie wychodź z formy!

Zapewnienie świetnej formy na wakacje wymaga dużo czasu i poświęcenia. Zwykle po Świętach Wielkanocnych budzimy się z myślą, że to już pora żeby popracować nad swoją sylwetką. Godziny spędzone na siłowni, ranne wstawanie, zajęcia fitness, dieta to tylko szczyt góry lodowej. Pierwsze efekty widzimy po tygodniach. To najbardziej motywuje do dalszych starań.

Kiedy przychodzi okres wakacyjny, jesteśmy już przygotowani, możemy pochwalić się szczupłą sylwetką i dobrą kondycją. Przecież najaktywniej czas spędzamy właśnie wtedy gdy jest ciepło. Jednak łatwo zapomnieć o tym ilu wyrzeczeń to od nas wymagało. Zaczynają się wakacyjne imprezy, spotkania, zapominamy o diecie i codziennych treningach. Siłownia odchodzi w niepamięć. Do potrzymania sylwetki tak naprawdę nie trzeba wiele, wystarczyłoby raz w tygodniu pójść na zajęcia fitness lub pojeździć a rowerze. Korzystając z pogody można uprawiać wiele sportów na zewnątrz. Jest mnóstwo rozwiązań, pojawiło się wiele siłowni plenerowych.

Jeśli zapomnimy o tym ile trudu włożyliśmy w to żeby zbudować piękną wakacyjną sylwetkę, za rok będziemy musieli budować ją od nowa. Dużo łatwiej jest utrzymywać formę niż zaczynać wszystko od początku. Po lecie ciężko się zabrać do ćwiczeń, kiedy robi się zimno a aura jest niesprzyjająca wyjście na zajęcia fitness wydaje się nierealne. Sporo z nas wolałoby zaszyć się pod kołdrą i nigdy stamtąd nie wychodzić. Niestety to nie doda nam energii i lepszego samopoczucia. Sport potrafi naładować nas endorfinami i wprawić w lepsze samopoczucie. Dużo łatwiej będzie nam przeżyć jesienną pluchę. W pakiecie dostaniemy za to piękne, wysportowane ciało i przede wszystkim zdrowie. Nie od dziś wiadomo, że sport dla naszego zdrowia jest bardzo ważny. W zdrowym ciele, zdrowy duch!

Warto się zastanowić, czy nie lepiej dla nas podtrzymać wakacyjną formę i nie budzić się co roku wiosną z myślą, że nie jesteśmy gotowi na lato. To na pewno zaprocentuje, a my nie będziemy się stresować. Wraz z wiekiem powrót do formy może się okazać coraz cięży. Właśnie dlatego nie warto z niej rezygnować!

Sprawdź Alfa-Fitness.com.pl

Top