Jesteś Tutaj
Strona Główna > Ogólne > Bukowina czy Białka – dokąd jechać na narty?

Bukowina czy Białka – dokąd jechać na narty?

Sporty zimowe zyskują na popularności wśród Polaków. Dzieje się tak przede wszystkim z powodu rozwoju zaplecza sportowego, gdy chodzi o narciarstwo. Wyjazd na narty przestał oznaczać, długiej podróży za granicę, aby korzystać z funkcjonalnego stoku i przytulnego hotelu. Miejscowości w Tatrach są coraz lepiej przygotowane do przyjęcia turystów. Wyjazd na narty do Białki Tatrzańskiej czy Bukowiny Tatrzańskiej to doskonały pomysł – można połączyć aktywny wypoczynek z błogim relaksem.

Co zachwyci w Białce Tatrzańskiej, a co w Bukowinie Tatrzańskiej?

Obie miejscowości leżą u podnóża Tatr w województwie małopolskim. Nie są to duże miasta, a raczej kameralne wioski. Dzięki temu można liczyć na to, że każdy turysta zostanie odpowiednio potraktowany i poczuje się jak w drugim domu. Oba ośrodki mają rozbudowaną bazę noclegową i narciarską. Stok w Białce Tatrzańskiej jest idealny by rozpocząć przygodę z nartami – ma dużą liczbę aktywnych instruktorów i mniej spadziste zjazdy. Stok narciarski w Bukowinie zachwyca przede wszystkim pięknymi widokami i dobrym przygotowaniem do sezonu. Niewątpliwą zaletą wyróżniającą Białkę są baseny termalne wraz z hotelem i centrum odnowy biologicznej. Można również zwiedzić Lodowy Zamek oraz Dom do góry nogami. Również w Bukowinie Tatrzańskiej trwa intensywna rozbudowa kompleksu basenów termalnych. Dlatego zarówno wyjazd na narty do Białki, jak i Bukowiny będzie niezapomnianym urlopem. Warto wybrać opcję bardziej dopasowaną do osobistych preferencji.

Zobacz: Wypożyczalnia nart i snowboard w Białce Tatrzańskiej -  SKIrent  

Który kierunek jest lepszy i bardziej dopasowany do potrzeb urlopowicza?

Jeśli jest się zaawansowanym narciarzem, stok narciarski w Bukowinie jest rozwiązaniem lepszym. Białka przystosowana została dla turystów szukających relaksu, niekoniecznie aktywnego. Obie miejscowości są małe i lepiej wybrać się do nich samochodem. Białka Tatrzańska okaże się strzałem w dziesiątkę szczególnie dla urlopowiczów z dziećmi. Dużo atrakcji i możliwość nauki jazdy na nartach pochłonie dzieci i da rodzicom odrobinę wytchnienia.

Dodaj komentarz

17 + czternaście =

Top