Jesteś Tutaj
Strona Główna > Koszykówka > Tauron Basket Liga kończy rok 2012

Tauron Basket Liga kończy rok 2012

Chociaż przed nami jeszcze kilka spotkań to możemy się już pokusić o małe zestawienie wyników w pierwszej połowie sezonu Tauron Basket Ligi, zajrzyjmy zatem do tabeli i przeanalizujmy grę polskich zespołów.Lp.DrużynaM.Pkt.1PGE Turów Zgorzelec12212Energa Czarni Słupsk13213Trefl Sopot12204AZS Koszalin12205Stelmet Zielona Góra12206Asseco Prokom Gdynia12207Anwil Włocławek12198Jezioro Tarnobrzeg12169Start Gdynia121610Rosa Radom131611Polpharma Starogard Gd.121512Kotwica Kołobrzeg1215Końcówka roku 2012 w polskiej Tauron Basket Lidze jest niezwykle emocjonująca i wyrównana, ex aequo na pierwszym miejscu plasują się zespoły PGE Turów Zgorzelec i Energa Czarni Słupsk. Oba klubu mają po 21 punktów, lecz zawodnicy ze Zgorzelca zagrali o jeden mecz mniej niż ich rywale, więc mają jeszcze szansę uciec, przeciwnikom o kilka punktów. Niesamowicie ciekawa sytuacja jest na miejscach od 3-6, gdyż wszystkie cztery zespoły mają po 20 punktów i po jeszcze jednym meczu do rozegrania, także tu rywalizacja jest jeszcze otwarta.Zastanawiać natomiast może forma Asseco Prokom Gdynia, zeszłorocznego mistrza, która zajmuje dopiero 6 miejsce i choć wszystko jeszcze może się zdarzyć, nic nie zapowiada powrotu Gdynian na fotel lidera. Wciąż nie mogą odnaleźć formy sprzed roku i choć zawodnicy cały czas zapewniają, że ona wróci, kibicom ciężko w to uwierzyć widząc ich ukochany zespół w połowie zestawienia.Przed drużynami ostatni mecz w tym roku i przerwa świąteczna. Wszystkim zawodnikom i kibicom życzymy Wesołych Świąt i czekamy na powrót Tauron Basket Ligi w nowym 2013 roku.