Jesteś Tutaj
Strona Główna > Ogólne > Poranne rozciąganie dla każdego

Poranne rozciąganie dla każdego

Bardzo wiele osób po przebudzeniu się jest ospałych, bez energii na jakąkolwiek czynność oraz marzy o kubku mocnej kawy na pobudzenie. Nie jest to nic złego, jeżeli stosuje się taką praktykę „z głową”. Warto jednak nieco urozmaicić ten codzienny rytuał o czynność, jaką jest rozciąganie się. Efekty okażą się z pewnością bardzo ciekawe.

Poranne rozciąganie – czy warto?

Pisząc o „stretchingu”, należy podać powody, dla których dobrze jest praktykować tę czynność. Rozciąganie wykonywane zaraz po przebudzeniu ma szereg plusów, które szybko doceni wiele osób. Przede wszystkim umożliwia zażegnanie porannego zmęczenia oraz tak zwanego „zastania” po śnie. Gwarantuje uzyskanie lepszego krążenia, dzięki czemu również metabolizm ulegnie polepszeniu. Należy jednak pamiętać, aby dane ćwiczenia wykonywać odpowiednio, bowiem można doznać kontuzji.

Jakie ćwiczenia na rozciąganie?

Jaki sprzęt do rozciągania?

Powyżej został przedstawiony przykładowy plan do rozciągania, który może być o wiele bardziej rozbudowany. Nie można zapomnieć jednak o zapewnieniu odpowiedniego sprzętu do tych ćwiczeń. Warto zaopatrzyć się w gumy treningowe oraz gumy gimnastyczne. Bardzo dobrą firma jest Apus Sport, która w swojej ofercie posiada gumy Tubing Basic. Są to gumy gimnastyczne wysokiej wytrzymałości z wygodnymi uchwytami, aby dopasować się do ciała, nie powodując przy tym zagrożenia wystąpienia kontuzji.

Top